09/10/2019 | Jaunimo Futbolo Asociacija „YFA“ sustabdė savo veiklą.

Toks sprendimas susijęs su vystymo stagnacija, neatitinkamu finansavimu, ribotais savanorių ištekliais bei sunkiu organizaciniu klimatu pastaraisiais metais. Po 10 metų veiklos dabar asociacijos ateitis ir gali būti visos Visagino futbolo bendruomenės priklausys nuo Visagino savivaldybės sprendimo dėl miesto futbolo vystymo programos „Velocity 2031“.

„YFA“ visada nepriekaištingai atliko, atlieka bei atliks savo esamus įsipareigojimus prieš komandas, rėmėjus, partnerius bei teikėjus todėl iki finansinio meto pabaigos pilnai atsiskaitys jei yra skolų arba pilnai grąžins startinius įnašus už artėjančius turnyrus. Tačiau rekomenduojame palaukti ir štai kodėl.

Daugiau

Turnyro nuostatai

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. „Visaginas Cup” - tai vasaros futbolo turnyras mėgėjams, kuris vyksta Visagino miesto centriniame stadione ir yra atkakliai organizuojamas Jaunimo Futbolo Asociacijos „YFA“. Rungtynės vyksta ant natūralios žolės ir/arba dirbtinės dangos. Futbolo turnyre gali dalyvauti futbolo komandos iš bet kurių šalių ar miestų. 

2. Jaunimo Futbolo Asociacija „YFA“ (įmonės kodas: 302513385) - tai nesiekianti pelno, nepolitinė ir visiškai nepriklausoma institucija, savo veiklą pradėjusi 2006 metais, o oficialiai įregistruota - 2010 metais. Organizacija buvo įkurta aktyvaus jaunimo iš skirtingų miestų ir šalių, kuris rengia futbolo projektus naudodamas Interneto technologijas.

3. Turnyras yra vykdomas remiantis FIFA, UEFA ir LFF reglamentu bei taisyklėmis.

II. REGISTRACIJA

4. Visi žaidėjai turi būti vyriškos lyties ir ne jaunesni kaip 16 metų.

5. Komandai draudžiama registruoti daugiau kaip 3 žaidėjus, žaidžiančius turnyro metu LFF A, LFF I arba kitų šalių aukščiausioje bei pirmoje lygose. Kiekvienas profesionalus žaidėjas turi būti pažymėtas komandos paraiškoje kaip “PRO“ prie pavardės (9-ame punkte). Išskirtiniu atveju organizatoriai gali padidinti profesionalių žaidėjų komandoje skaičių nei numatyta nuostatuose. Tai yra išimties principas, kur balansuosime turnyro lygį, turnyro plėtojimą ir išlaidų padengimą organizavimui.

6. Komanda privalo sumokėti startinį mokestį per 5 darbo dienas nuo registracijos pateikimo. Jei registracija pateikta po burtų traukimo - 1 darbo dieną tik banko pavedimu. Praėjus nurodytam terminui, mes negalėsime garantuoti vietos turnyre Jūsų komandai. Perspėjame, kad praleidus apmokėjimo terminą rizikuojate mokėti daugiau, jeigu tai numatyta registracijos įmokos taisyklėse.

7. Komanda bus oficialiai užregistruota TIK po startinio mokesčio apmokėjimo. Mokestis bus nustatytas registracijos formoje, kuri pateikta tinklapyje. Užregistruoti komandą galima tik turnyro internetiniame puslapyje.

8. Atsisakius dalyvauti turnyre likus mažiau, kaip 1 mėnesiui iki turnyro pradžios, startinis mokestis negrąžinamas.

9. Kapitonas 2 dienas prieš turnyrą (match@yfa.lt) turi pateikti pilną komandos sudėtį užpildžius komandos sudėties paraišką. Kapitonas turi teisę pakeisti arba užregistruoti papildomus žaidėjus ne vėliau kaip prieš prasidedant pirmosioms komandos rungtynėms turnyre. Jeigu komandos kapitonas neinformuoja turnyro organizatorius apie pakeitimus, organizatoriai naudoja paskutinę pateiktą komandos sudėtį ir laiko ją galutine ir nepakeičiama. Norint pakeisti arba užregistruoti papildomus žaidėjus prieš turnyrą, pranešimas išsiunčiamas organizatoriams elektroniniu paštu. Jeigu po rungtynių arba jų metu paaiškės, kad rungtyniauja neužregistruoti žaidėjai, komanda gali būti diskvalifikuota iš turnyro. Komandų sudėtys bus tikrinamos.

10. Registruodamas komandą, atstovas patvirtina ir sutinka, kad informacija apie komandą (įskaitant, bet neapsiribojant): nuotraukos, naujienos, plakatai, brošiūros, ataskaitos ir kita medžiaga gali būti naudojama reklaminiais tikslais. YFA įsipareigoja patikimai saugoti Jūsų duomenis.

11. Komanda, užregistruodama dalyvius, patvirtina, kad neturi, neturės, nereiškia ir nereikš jokių materialinių ar kitokių pretenzijų renginį organizuojančiai organizacijai.

III. REGLAMENTAS

12. Rungtynės bus žaidžiamos keliose aikštelėse vienu metu. Kiekviena aikštelė apima pusę visos pagrindinės futbolo aikštės (56 m x 66 m) ir pusę visos dirbtinės aikštės (56 m x 74 m). Vartai atitinkamai 2 m x 5 m ir 2 m x 4,5 m.

13. Burtų keliu yra sudaromi pogrupiai su komandomis, kurios žais tarpusavyje. Pogrupio varžybos vyks pirmame turnyro etape.

14. Antrame turnyro etape vyks atkrentamosios rungtynės. Pažangiausios kiekvieno pogrupio komandos patenka į atkrintamąsias rungtynes.  Esant nevienodam komandų skaičiui grupėse: grupėse, kuriose komandų skaičius yra didesnis, trečios vietos komandos rezultatai prieš išeinant į kitą etapą perskaičiuojami anuliuojant rezultatus su paskutinę vietą grupėje užėmusia komanda.

15. Trečiame turnyro etape vyks pusfinalio varžybos dėl 3-iosios vietos bei finalinės rungtynės.

16. Varžybų taisyklės ir tvarkaraštis bus paskelbti YFA tinklapyje prieš turnyro pradžią mėnesio bėgyje.

17. Pirmosios trys vietos yra prizinės ir bus apdovanojamos taurėmis bei medaliais. Komanda, užėmusi pirmąją vietą varžybose, gauna pereinamąją turnyro taurę, kuri lieka pas nugalėtojus iki kito turnyro. Komanda įsipareigoja išgraviruoti savo pavadinimą bei pergalės metus. Nepriklausomai nuo to, ar komanda dalyvauja kitame turnyre ar ne, ji privalo atvežti pereinamąją taurę į turnyrą . 

18. Asmeninėse kategorijose atminimo figūrėlėmis apdovanojami:

18.1 Geriausias vartininkas;

18.2 Geriausias gynėjas;

18.3 Geriausias puolėjas;

18.5 Naudingiausias žaidėjas;

19. Gali būti numatyti ir kiti prizai, apie kuriuos bus pranešta iki turnyro pradžios.

20. Organizatoriai paskiria pagrindinį teisėją, kuris yra atsakingas už teisėjų kolegijos sudarymą iš pagrindinių ir rezervinių kvalifikuotų teisėjų iš skirtingų LFF regionų. Prioritetas bus skiriamas atsižvelgiant į aukščiausią teisėjavimo kategoriją, amžių (jaunimas) ir regioną (kuo arčiau Visagino).

IV. TAISYKLĖS

21. Rungtynės vyks 8x8 formatu.  Kiekviena komanda yra sudaryta iš 8 žaidėjų, įskaitant vartininką. Rekomenduojamas žaidėjų skaičius komandoje: 13 - 17.

22. Rungtynių trukmė:

22.1 pogrupio žaidimai bei atkrintamosios rungtynės - 2 kėliniai po 15 minučių;

22.2 pertrauka tarp kėlinių - 5 minutės.

22.3 pertrauka tarp rungtynių - 5 minutės.

23. Visos rungtynės yra rengiamos remiantis taurės varžybų principu (išskyrus rungtynes pogrupyje). Pralaimėjimo atveju komanda iškrenta iš tolimesnių rungtynių. Jeigu rungtynės baigiasi lygiosiomis, yra skiriami baudiniai (po 4 kiekvienai komandai). Jeigu po baudinių komandos surenka vienodą taškų skaičių , kitas neįmuštas įvartis atneš komandai pralaimėjimą. Kiekvieną baudinį turi mušti naujas žaidėjas. Komanda gali keisti vartininką TIK pagrindinio laiko metu, t. y. vartininkas gali būti pakeistas rungtynių metu ir prieš baudinius, bet ne baudinių metu.

24. Komandos vieta grupėje bus nustatoma pagal surinktų taškų skaičių. Už pergalę skiriami 3 taškai, už lygiąsias - 1 taškas, už pralaimėjimą - 0 taškų.

25. Jeigu kelių komandų taškų skaičius yra panašus pasibaigus visoms rungtynėms pogrupyje - prioritetą lemia:

25.1 Didesnis taškų skaičius,

25.2 Tarpusavio rezultatas,

25.3 Geresnis įmuštų ir praleistų įvarčių santykis,

25.4 Didesnis įmuštų įvarčių skaičius,

25.5 Burtai.

26. Komandoms galima keisti žaidėjus nestabdant rungtynių laiko TIK prie centrinės aikštės linijos

27. Kamuolį išmušus už šoninės linijos ribos, žaidimas tęsiamas laisvu smūgiu. Jeigu priešininkas neatsitraukė nustatytu 7 metrų atstumą, skiriama pražanga.

28. Jeigu kamuolys po „auto“ buvo įmuštas į vartus be rikošeto, įvartis anuliuojamas. 

29. Rungtynės vyksta be nuošalių.

30. Kiekvienas baudinys vartininko aikštelėje yra mušamas iš 8 metrų atstumo.

31. Vartininkas negali imti į rankas kamuolio iš savo žaidėjo.

32. Nustačius grubius pažeidimus (nenormatyvinė leksika, nesportinis elgesys, nepagarba priešininkui, pretenzijos varžybų teisėjui ir pan.), žaidėjas gali būti baudžiamas geltona arba raudona kortele. Atlikęs draudžiamą veiksmą žaidėjas bus baudžiamas. Po grubių pažeidimų gali būti priskirtos papildomos diskvalifikacijos arba/ir piniginės sankcijos priklausomai nuo pažeidimų.

33. Raudona kortelė bus parodyta trijuose atvejuose: disciplina, paskutinė viltis bei antra geltona. Disciplinos atveju žaidėjas pašalinamas kelerioms rungtynems priklausomai nuo situacijos. Paskutinė viltis bei antra geltona kortele žaidėjas praleidžia sekančias rungtynės. Geltonos kortelės po rungtynių neskaičiuojamos.

34. Po žaidėjo pašalinimo jį keičiantis žaidėjas gali išeiti į aikštę praėjus 5 minutėms rungtynių laiko, jei šių 5 minučių metu nebuvo įmuštas įvartis. Žaidžiant nepilnos sudėties komandoms:

34.1 jeigu komanda, kurios sudėtyje yra 8 žaidėjai, įmuša įvartį komandai, kurios sudėtyje yra 7 žaidėjai, komanda su mažesniu žaidėjų skaičiumi papildo savo sudėtį iki 8 žaidėjų;

34.2 jeigu abejose komandose buvo 7 žaidėjai ir buvo įmuštas įvartis, komandos lieka tos pačios sudėties;

34.3 jeigu įvartį įmuša komanda, kurios žaidėjų skaičius yra mažesnis, žaidimas toliau vyksta ta pačia komandų sudėtimi.

35. Ginčo atveju teisėjas turi teisę vienašališkai priimti sprendimą, nepasitardamas su organizatoriais. 

36. Rungtyniauti leidžiama tik vienoda, tvarkinga sportine apranga. Vartininko apranga turi skirtis. Komandos turi pasirodyti stadione 15 minučių iki rungtynių pradžios. Visi žaidėjai turi vilkėti futbolo apsaugas. Visi komandos žaidėjai privalo turėti skirtingus numerius ant marškinėlių.

V. ATSAKOMYBĖ

37. Visos komandos turi atvykti į turnyrą atidarymo ceremoniją ir turi būti pasiruošusios žaisti po atidarymo ceremonijos.

38. Komandos turi gerbti priešininkus remiantis „Fair Play” ir nesiekti pergalės „bet kokia kaina“.

39. Komandai neatvykus į rungtynes yra užskaitomas pats didžiausias užfiksuotas pralaimėjimas bei pridedamas vienas įvartis. Mažiausias pralaimėjimas yra 0:8. Neatvykus antrą kartą, komanda yra diskvalifikuojama iš turnyro. Jeigu komanda, pogrupyje surinkusi mažiausiai taškų, likus paskutinėms rungtynėms neatvyksta, jai yra skiriama piniginė nuobauda, prilygstanti dvigubam pradiniam įnašui. Komanda įsipareigoja per vieną savaitę apmokėti pritaikytą baudą. Priešingu atveju komanda visam laikui bus diskvalifikuojama iš turnyrų ir svetainėje bus viešai paskelbta apie komandos įsipareigojimo neįvykdymą.

40. Komandos kapitonas pilnai atsako už: a) žaidėjų, oficialių asmenų elgesį rungtynių metu, trenerių; b) savo sirgalių elgesį; c) šių varžybų nuostatų laikymąsi; d) dalyvavimą visose rungtynėse remiantis turnyro reglamentu. Jeigu dėl netinkamo šių asmenų elgesio prieš rungtynes, rungtynių metu ar po rungtynių kyla rimti incidentai, arba šie asmenys nesilaiko etiško ir korektiško elgesio taisyklių, komandai gali būti skiriamos drausminės sankcijos (įspėjimas, komandos ir/ar narių diskvalifikavimas paliekant stadiono teritoriją, bauda, prilygstanti kelerioms pradiniams įnašams ar kt.).

41. Kiekvienas žaidėjas turnyre dalyvauja savo rizika ir atsakomybe. Organizatoriai neatsako už sporto renginio dalyvių sveikatą ir/ar galimą žalą jai. Organizatoriai nesuteikia draudimo komandoms. Rekomenduojama apdrausti savo komandą. Sporto renginio dalyviai privalo laikytis bendros tvarkos, elgtis rūpestingai ir atsakingai, kad savo veiksmais (ar neveikimu) nepadarytų žalos kitiems asmenimis ar sau. Organizatoriai taip pat neatsako už renginyje dalyvaujančių asmenų turtą. Asmenys privalo saugoti savo turtą ir niekada nepalikti jo be priežiūros. Asmenys, sporto renginio metu patyrę sveikatos ar turto žalą dėl kitų asmenų ar savo kaltės, gali reikšti pretenzijas tiesiogiai tam asmeniui, dėl kurio kaltės patyrė žalą.

42. Nepilnamečiai asmenys sporto renginyje gali dalyvauti tik informavę savo tėvus ar globėjus apie vykstantį sporto renginį (jo laiką, pobūdį, galimą riziką sveikatai) ir pateikę renginio organizatoriams išankstinį rašytinį tėvų ar globėjų sutikimą. Nepilnametis asmuo pristatęs nors vieno iš tėvų pasirašytą sutikimą, taip pat savo parašu patvirtina įsipareigojimą laikytis šių taisyklių. Organizatoriai neprivalo tikrinti šios informacijos teisingumo. Komandos kapitonas ir/ar komandos treneris yra visapusiškai atsakingi už tai, kad varžybose nedalyvautų nepilnamečiai asmenys, dėl kurių dalyvavimo varžybose nėra gautas išankstinis tėvų sutikimas.

43. Organizatoriai netoleruos smurto, fizinės agresijos arba žodinių įžeidimų teisėjų ar organizatorių atžvilgiu. Jeigu tokie atvejai bus pastebėti, į juos bus reaguojama remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Už minėtus pažeidimus komanda gali būti diskvalifikuota iš rungtynių paskyrus atitinkamo dydžio piniginę baudą.

44. YFA palaiko Vilniaus dailės akademijos futbolo klubo (FK VDA) siūlomą iniciatyvą, keliančios futbolo kultūrą Lietuvoje. „Futbolas be keiksmažodžių: pradedi keiktis – nustoji žaisti“ tokiu šūkiu skatiname visas komandas prisidėti prie nuostabaus žaidimo gražinimo.

45. Kiekviena komanda atsako už savo sirgalius. Jeigu dėl žaidėjų arba jų sirgalių kaltės bus padaryta moralinė ar turtinė žala asmeniniam ar bet kokiam kitam turtui, dėl žalos padarymo kalti asmenys privalės atsakyti pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus.

46. Jeigu komandos žaidėjas rungtynių metu bus pastebėtas apsvaigęs nuo alkoholio ar kitų svaiginančių medžiagų, jis bus nedelsiant diskvalifikuotas. Jeigu daugiau nei vienas žaidėjas prieš arba rungtynių metu bus apsvaigęs, visa komanda gali būti diskvalifikuota.

47. Draudimo fondo tikslas – suteikti tiesioginę organizatorių finansinę paramą traumų atveju. Mes labai rekomenduojame naudoti futbolo apsaugas visose rungtynėse, skirti pakankamai laiko apšilimui, nesiekti pergalės bet kokia kaina ir elgtis atsakingai, kad Jūsų šventė praeitų saugiai.

47.1 Kas įskaičiuota? Medicininių paslaugų išlaidos (konsultacijos, diagnostika ir tt.), medicininiai preparatai ir kelionės siekiant gauti medicinines paslaugas. Jūsų žaidėjas, galintis gauti paramą, gali būti bet kokios tautybės, užregistruotas turnyro protokole ir žaidęs rungtynių aikštelėje traumos gavimo metu.

47.2 Kas neįskaičiuota? Draudimai už gautas traumas už turnyro ribų ir ne turnyro metu, nesportiško žaidėjų/žiūrovų elgesio metu ir bet kuriuo kitu atveju, kuris nėra nustatytas turnyro reglamente.

47.3 Kokie apribojimai? Turnyro draudimo fondą sudaro 200 eurų. Pinigai bus išleisti pagal “first come first serve” principą (angl. Pirmas ateina, pirmas gauna). Pasiekus maksimalią sumą, finansavimas sustoja. Nepanaudota fondo suma bus perkelta į sekantį turnyrą. 

47.4 Mokėjimo nurodymai. Mokėjimas yra atliekamas jei yra pateikta sąskaita faktūra pagal Lietuvos įstatymus (nuo įmonių Lietuvoje). Jeigu turite klausimų, prašome susisiekti su mumis iš anksto. Jūs turite užpildyti kontaktinę formą mūsų internetinėje svetainėje ne vėliau kaip 30 dienų po turnyro pabaigos, pridėti visų išlaidų sąskaitą faktūrą ir pateikti nurodytą informaciją: laikas, aikštelė, rungtynės, vardas, pavardė, gimimo data, komanda, kontaktiniai duomenys, traumos aprašymas, traumos pasekmės Jūsų sveikatai ir išlaidų aprašymas. Jūsų pareiškimas bus apsvarstytas ir Jums bus pranešta apie mūsų sprendimą savaitės bėgyje. Primename, kad išmokėjimas galioja tik su sąskaita faktūra išrašyta Lietuvoje.

48. Organizatoriams gavus skundą dėl žaidėjo ar komandos nusižengimų, agresyvaus elgesio teisėjų, varžovų ar sekretoriato – organizatorių atžvilgiu turnyro teritorijoje, gali būti panaudojamos griežtos sankcijos, skiriant dalyvio ar komandos diskvalifikaciją kelioms rungtynėms. Įvykus dar rimtesniems nusižengimams – bus svarstoma apie tokios komandos ar žaidėjo tolimesnį dalyvavimą pirmenybėse. Diskvalifikavus komandą startinis mokestis negrąžinamas.

Jei kamuolys palieka stadiono teritoriją žaidimo metu, tai organizatoriai atsako tik už konfliktą tarp žaidėjų (teisėjams ir savanoriams matant), o ne praeivių. Visi kiti konfliktai, už turnyro teritorijos, bet kuriuo metu, neįeina į mūsų pareigas.

VI. DRAUSMINĖS NUOBAUDOS

49. Šios taisyklės reglamentuoja nuobaudų skyrimą klubams/komandoms ir jų žaidėjams bei oficialiems komandų asmenims už šių nuostatų pažeidimus. Klubai ar žaidėjai, nesutinkantys su nuobaudos skyrimu, gali teikti apeliaciją VII sekcijoje.

49.1 Komandai skiriamas pralaimėjimas rezultatu 0:8, iš bendros taškų sumos atimamas vienas taškas (jei grupės rungtynės) ir skiriama bauda, prilygstanti dvigubam pradiniam įnašui (padengti aikštės nuomą ir teisėjavimo išlaidas), kai komanda:

49.1.1 savavališkai nutraukia rungtynes (palieka aikštę) arba dėl kurios veiksmų rungtynes nutraukia teisėjas,

49.1.2 neatvyksta į rungtynes be pateisinamos priežasties ir be perspėjimo,

49.1.3 minimalus komandos žaidėjų̨ skaičius aikštelėje yra 5 žaidėjai. Jei komandos sudėtyje yra mažiau žaidėjų̨, rungtynes nevykdomos ir laikoma, kad komanda neatvyko į rungtynes. 

49.1.4 bando susitarti del rezultato su kita komanda. Abu klubai gali būti nubausti drausminėmis sankcijomis.

50. Diskvalifikacija iki trejų rungtynių už:

50.1 gautą raudoną kortelę dėl ypač šiurkštaus tyčinio žaidimo, turėjusio rimtų pasekmių (žaidėjo trauma, sužeidimas ir t.t.);

50.2 rungtynių teisėjo įžeidimą necenzūriniais žodžiais arba gestais;

50.3 žaidėjų, žiūrovų arba kitų rungtynėse dalyvaujančių įžeidimą, necenzūrinių žodžių ir gestų naudojimą, kitą labai nekorektišką, nesportišką elgesį. Taip pat didesnis diskvalifikacijos terminas arba bauda turi būti taikomas, jeigu šio pobūdžio prasižengimas įvykdomas ne pirmą kartą.

51. Diskvalifikacija iš visų „YFA“ turnyrų už:

51.1 žaidėjų arba kitų rungtynėse dalyvaujančių ir po rungtynių dalyvavusių varžybų dalyvių, oficialių rungtynių asmenų, žiūrovų užpuolimą (fizinės jėgos panaudojimą), turėjusį rimtų pasekmių.

51.2 teisėjo užsipuolimą (fizinės jėgos panaudojimą), turėjusį rimtų pasekmių. YFA organizatoriai įvertinęs prasižengimo pobūdį ir laipsnį, taip pat esant sunkioms traumos pasekmėms, gali taikyti ir didesnį diskvalifikacijos terminą ar papildomą drausminę sankciją bauda, prilygstanti kelerioms pradiniams įnašams.

52. Jei bauda nesumokėta per 10 darbo dienų nuo paskelbto sprendimo dienos, komanda diskvalifikuojama iš visų „YFA“ turnyrų. Svetainėje gali būti viešai paskelbta apie komandos nusižengimą ir įsipareigojimo nevykdymą.

VII. APELIACIJA NUOBAUDOS SKYRIMU

53. Klubas/komanda, nesutinkanti su nuobaudos skyrimu, turi teisę i apeliaciją. Apeliacijos mokestis yra 100 eur, o patenkinus apeliaciją jis turi būti grąžintas apeliantui. Apeliacija turi būti pateikta ne vėliau, kaip per 2 darbo dienas po nuobaudos skyrimo.

54. Apeliacijas nagrinėja YFA (priklausant nuo situacijos itraukiant nepriklausamus trečios šalies kompetingus atstovus) vadovaujantis bendrais nuostatais.

55. YFA gali svarstyti tik tuos klausimus kurie yra pateikti apeliacijoje.

56. Apeliacijos nenagrinėjamos jeigu:

a) nesumokėtas apeliacijos mokestis,

b) praleisti apeliacijos padavimo terminai,

c) yra kitų rimtų trūkumų, dėl kurių Apeliacijos nagrinėjimas yra negalimas.