09/10/2019 | Jaunimo Futbolo Asociacija „YFA“ sustabdė savo veiklą.

Toks sprendimas susijęs su vystymo stagnacija, neatitinkamu finansavimu, ribotais savanorių ištekliais bei sunkiu organizaciniu klimatu pastaraisiais metais. Po 10 metų veiklos dabar asociacijos ateitis ir gali būti visos Visagino futbolo bendruomenės priklausys nuo Visagino savivaldybės sprendimo dėl miesto futbolo vystymo programos „Velocity 2031“.

„YFA“ visada nepriekaištingai atliko, atlieka bei atliks savo esamus įsipareigojimus prieš komandas, rėmėjus, partnerius bei teikėjus todėl iki finansinio meto pabaigos pilnai atsiskaitys jei yra skolų arba pilnai grąžins startinius įnašus už artėjančius turnyrus. Tačiau rekomenduojame palaukti ir štai kodėl.

Daugiau

Įžanga

Jubiliejinis žiemos salės futbolo turnyras „Fire Ball”, kurio finale atsisakė žaisti viena iš Vilniaus komandų, tapo ne tik pirmu „YFA” asociacijos sankcijų taikymo atveju nuo pat veiklos pradžios 2006 metais bet ir gera pamoka renginio organizatoriams.

Naudodamiesi proga, norėtumeme užtikrinti tiek mūsų komandas, tiek remėjus ir gerbėjus, kad tik griežtų, profesionaliai aprašytų nuostatų laikymasis, darbštumas ir begalinis iniciatyvumas yra „YFA” turnyrų sėkmės pagrindas. Stengiamės, kad Jūsų patirtis organizuojamuose turnyruose būtų kuo įsimintinesnė ir visada paliktų tik geriausius tikrąją to žodžio prasme prisiminimus.

2% parama

Incidentas #1 uždarytas

21/06/2019: „FK Ekstra” (Vilnius) komanda užmokėjo €92 baudą. Paskirtos sankcijos panaikintos. Komandai bei jos žaidėjams leista dalyvauti visuose YFA turnyruose.

KAS ĮVYKO?

Gruodžio 16, 2-ą turnyro dieną, visoms rungtynėms vienu metu teisėjavo Artiom Gutovskij (Nacionalinė LFTA kvalifikacija) ir Roman Osipov (II LFTA kvalifikacija). Komanda „FK Ekstra” (Vilnius), kuri tokiu pavadinimu dalyvavo „Fire Ball” turnyruose nuo 2017, patekusi į ketvirtfinalį ir laimėjusi pusfinalyje pagal baudinius 2:2 (2:3), atsisakė dalyvauti turnyro finale ir išvažiavo pasakius, kad turi kitas rungtynes Vilniuje. Šią išvažiavimo priežastį mums pateikė pati komanda bet mūsų manymu, tokio staigaus išvažiavimo priežasčių galėjo būti ir daugiau. Pavyzdžiui:

  • vienas iš pagrindinių komandos žaidėjų pusfinalyje gavo pirmą geltoną kortelę (už neatitinkamus žodžius nesutikus su teisėjo sprendimu), o paskui iš karto ir antrą geltoną (už nesportinį elgesį: žaidėjas buvo prašomas trauktis nuo kamuolio, tuo metu jis atsiklaupė ir pradėjo ryšti bato raštelį) ir netrukus raudoną kortelę (žiūrėti 1 priedą). Pagal turnyro nuostatus nubaustas žaidėjas praleidžia sekančias rungtynes – šiuo atveju prasižengęs žaidėjas turėjo praleisti finalą;
  • nors apeliacijos arba skundo rungtynių metu pateikta nebuvo, kita priežastis palikti turnyrą galėjo būti ir komandos bendras nepasitenkinimas teisėjavimu viso turnyro, o konkrečiau – ½ rungtyniu – metu.

Vieną iš tokių pavyzdinių ir pamokančių situacijų, su kuria susidūrėme vykusio renginio metu jau buvo detaliai aprašęs „YFA” vadovas Aleksandras Alechnovičius (žiūrėti 2 priedą). Be to pabrėžiame, jog objektyviam situacijos nagrinėjimui yra naudojama filmuota medžiaga. Ištraukas iš nufilmuotos medžiagos galima rasti 3 priede.

Pirmą dieną „FK Ekstra” (Vilnius) savo grupėjė užėmė paskutinę 4 vietą: „FK Ekstra” 6:8 „Inter Via” (Visaginas), „FK Ekstra” 2:6 „PPF” (Visaginas), „FK Ekstra” 3:3 „Standartas” (Kaunas). Antrą dieną - dvi pergalės: ketvirtfinalyje „FK Ekstra” 3:1 „Setaltas” (Vilnius) bei pusfinale „FK Ekstra” 2:2 (2:3) „Aksa” (Visaginas). Visoms „FK Ekstra” rungtynėms vienu metu pirmą bei antrą dieną teisėjavo viršuje minėti teisėjai.

KAS BUVO PASIŪLYTA SITUACIJAI IŠSPRĘSTI?

Siekdami atrasti kompromisą, pasiūlėme „FK Ekstra” (Vilnius):

  • nubaustam žaidėjui tęsti dalyvavimą turnyre nepaisant raudonos kortelės - komanda atsisakė,
  • pakeisti visus finalo arbitrus - komanda atsisakė,
  • išsamiai išsiaiškinti susiklosčiusią situaciją su komandos kapitonu po turnyro. Iš pradžių sutiko, o po to prieš pat susitikimą žinute atsisakė jame dalyvauti.

Visko buvo kategoriškai atsisakyta ir „FK Ekstra” (Vilnius) išvažiavo, ignoruodami organizatorius, palikus kitus finalo dalyvius be oponentų.

POVEIKIS

Rezultatas buvo nuspėjamas – kilę finalo detalių neaiškumai, vėlavimas, kitų komandų ir žiūrovų kylantis nepasitenkinimas. Įtampos ir streso aplinkoje organizatoriai bandė susigrąžinti pasiruošusią išvažiuoti komandą „FK Ekstra” (Vilnius), tuo pat metu ieškodami ir naujo sprendimo rungtynėms pabaigti be šios komandos bei laiku informuoti žiūrovus, tarp kurių buvo ir Visagino miesto mere su savivaldybės nariais. Be to, komanda „Inter Via”, sužinojusi apie „FK Ekstra” (Vilnius) išvažiavimą, nusprendė, jog finalo nebus. Tai išsiliejo į tolimesnes diskusijas ir ginčus dėl finalo dalyvių - galų gale organizatoriai susitarė su „Inter Via” ir „PPF”. Visa tai truko vos mažiau nei penkiolika minučių bet pareikalavo daug susikaupimo, greito mąstymo bei komandinio darbo.

Pripažįstame, kad galėjo būti priimtas ir kitoks, griežtesnis sprendimas – atsisakyti finalo ir užbaigti turnyrą. Tačiau siekdami užtikrinti likusių komandų bei žiūrovų gerovę ir atsižvelgdami į susiklosčiusias aplinkybes, įdėjome dideles pastangas siekdami išspręsti susidariusį chaosą. Esame atskirai dėkingi „Inter Via” ir „PPF” už gražiai sužeistą finalą, o žiūrovams – už stiprų palaikymą ir supratimą!

Dėkojame finale sužaidusioms komandoms, atlikėjams, fotografams už Jūsų pastangas ir kantrumą.

SPRENDIMAS

Kadangi nuostatuose situacija su komandos neatvykimų į finalą neaprašyta, buvo šaukiamas YFA narių susirinkimas. Remdamiesi geriausia praktika (įskaitant bet neapsiribojant 3 punktu nuostatuose), vaizdo medžiaga, teisėjavimo veiksmų nagrinėjimu už savavališką neatvykimą į finalą, nuspręsta „FK Ekstra” (Vilnius) ir jos žaidėjams skirti €92 baudą.

Atsižvelgdami į tai, kad situacija įvyko pirmą kartą, leista sumažinti baudą iki €39 jei žaidėjai padėtų organizuoti sekantį YFA turnyrą. Siūloma pervesti baudos lėšas Kybartų futbolo 100-mečiui paminėti bet tik po darbo krūvio patvirtinimo turnyro organizavimui.

Norėtume pabrėžti, kad „YFA” visada ieško kompromisų ir šiuo atveju žaidėjams įvykdžius viršuje išdėstytus įsipareigojimus bus leista toliau dalyvauti YFA turnyruose.

Šis sprendimas nesukuria precedento dėl ateityje galimai kilsiančių analogiškų incidentų.

Priedas 1

Priedas 2 (Žiūrėti Facebook'e)

Priedas 3 (5 rungtynės)