I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. „Fire Ball” - tai žiemos salės futbolo turnyras mėgėjams, kuris vyksta Visagine ir yra organizuojamas Jaunimo Futbolo Asociacijos „YFA“. Rungtynės vyksta salėje. Futbolo turnyre gali dalyvauti futbolo komandos iš bet kurių šalių ar miestų.

2. Jaunimo Futbolo Asociacija „YFA“ (įmonės kodas: 302513385) - tai nesiekianti pelno, nepolitinė ir visiškai nepriklausoma institucija, savo veiklą pradėjusi 2006 metais, o oficialiai įregistruota - 2010 metais. Organizacija buvo įkurta aktyvaus jaunimo, kuris rengia masinius futbolo projektus naudodamas Interneto technologijas esant skirtinguose miestuose ir šalyse.

3. Turnyras yra vykdomas remiantys FIFA, UEFA ir LFF reglamentu ir taisyklėmis.

II. REGISTRACIJA

4. Visi žaidėjai turi būti vyriškos lyties ir rekomenduojamas amžius ne jaunesni kaip 16 metų. Komandos kapitono amžius turi būti ne mažesnis kaip 18 metų. Jei žaidėjo amžius jaunesnis nei nustatytas, komandos atstovas turi susisiekti su organizatoriais prieš registruojant savo komandą. Organizatoriai išnagrinės Jūsų situaciją, kad sumažintumėme pavojų sveikatos rizikos atžvilgiu.

5. Komandai draudžiama daugiau kaip 2 profesionaliems žaidėjams (žaidžiančiantiems Lietuvos arba kitų šalių aukščiausioje lygoje) žaisti aikštelėje vienu metu. Kiekvienas profesionalus žaidėjas turi būti pažymėtas komandos paraiškoje kaip “PRO“ prie pavardės (9-ame punkte). Išskirtiniu atveju organizatoriai gali padidinti profesionalių žaidėjų komandoje skaičių nei numatyta nuostatuose. Tai yra išimties principas, kur balansuosime turnyro lygį, turnyro plėtojimą ir išlaidų padengimą organizavimui.

6. Komanda privalo sumokėti startinį mokestį per 5 darbo dienas nuo registracijos pateikimo. Likus mažiau nei 5 dienos iki burtų traukimo - apmokėjimas turi būti įvykdytas ne vėliau kaip 1 DIENA prieš burtų traukimą.

6.1 Registracijos, pateiktos burtų traukimo dieną arba vėliau, negarantuoja komandos dalyvavimo turnyre. Šiuo atveju komanda turi apmokėti startinį mokestį per 2 valandas nuo registracijos peteikimo tik banko pavedimu ir atsiųsti pavedimo patvirtinimo kopiją iš banko bei susisiekti su organizatoriais. Jei komanda sumokėjo startinį mokestį, bet laisvos vietos neatsiras – startinis mokestis bus grąžintas.

6.2 Praėjus nurodytiems terminams arba pažeidus sąlygas, komanda negalės dalyvauti arba reikės mokėti žymiai daugiau, jeigu tai numatyta registracijos įmokos taisyklėse.

6.3 Komandos registracija burtų traukimo dieną arba vėliau - yra išimties principas, kuris balansuoja tokias savybes, kaip: tvarkaraščio keitimas, tvarkaraščio patogumas, turnyro plėtojimas ir organizavimo išlaidų padengimas.

7. Komanda bus oficialiai užregistruota TIK po startinio mokesčio apmokėjimo. Mokestis bus nustatytas registracijos formoje, kuri pateikta tinklapyje. Užregistruoti komandą galima tik turnyro internetiniame puslapyje.

8. Atsisakius dalyvauti turnyre likus mažiau, kaip 1 kalendoriniam mėnesiui iki turnyro pradžios, startinis mokestis yra negrąžinamas.

9. Kapitonas 2 dienas prieš turnyrą (match@yfa.lt) turi pateikti pilną komandos sudėtį užpildžius YFA komandos sudėties formą. Kapitonas gali pakeisti arba užregistruoti papildomus žaidėjus ne vėliau kaip prieš prasidedant pirmosioms komandos rungtynėms turnyre. Jeigu komandos kapitonas neinformuoja turnyro organizatorius apie pakeitimus, organizatoriai naudoja paskutinę pateiktą komandos sudėtį ir laiko ją galutine ir nepakeičiama. Įvykus nenustatytoms aplinkybėms, įtakojančioms komandos sudėtį, prašome nedelsiant susisiekti su organizatoriais. Jeigu po rungtynių arba jų metu paaiškės, kad rungtyniauja neužregistruoti žaidėjai, komanda gali būti diskvalifikuota iš turnyro. Komandų sudėtys bus tikrinamos.

10. Registruodamas komandą, atstovas patvirtina savo sutikimą, kad informacija apie komandą, (įskaitant, bet neapsiribojant) fotonuotraukos, naujienos, plakatai, brošiūros, ataskaitos ir kita medžiaga gali būti naudojama reklamos tikslais. YFA įsipareigoja patikimai saugoti Jūsų duomenis.

11. Komanda, užregistruodama dalyvius, patvirtina, kad neturi, neturės, nereiškia ir nereikš jokių materialinių ar kitokių pretenzijų renginį organizuojančiai organizacijai.

III. REGLAMENTAS

12. Rungtynės bus žaidžiamos vienoje aikštelėje. Aikštelės matmenys yra maždaug 14 x 19 metrų.

13. Burtų keliu yra sudaromi pogrupiai su komandomis, kurios žais tarpusavyje. Pirmą turnyro etapą vyks pogrupio varžybos.

14. Antrame turnyro etape vyks atkrentamosios rungtynės. Pažangiausios kiekvieno pogrupio komandos patenka į atkrintamąsias rungtynes. Esant nevienodam komandų skaičiui grupėse: grupėse, kuriose komandų skaičius yra didesnis, trečios vietos komandos rezultatai prieš išeinant į kitą etapą perskaičiuojami anuliuojant rezultatus su paskutinę vietą grupėje užėmusia komanda.

15. Trečią turnyro etapą vyks pusfinalio varžybos dėl 3-iosios vietos bei finalinės varžybos.

16. Varžybų taisyklės ir tvarkaraštis bus paskelbti tinklapyje prieš turnyro pradžią mėnesio bėgyje.

17. Pirmosios trys vietos yra prizinės ir bus apdovanojamos taurėmis bei medaliais. Medalių skaičius lygus žaidėjų skaičiui, kuris yra nurodytas 19 punkte. Komanda, užėmusi pirmąją vietą varžybose, gauna pagrindinę turnyro taurę „Fire Ball“, kuri lieka pas nugalėtojus iki sekančio turnyro. Komanda taip pat įsipareigoja išgraviruoti savo pavadinimą ir pergalės metus. Nepriklausomai nuo to, ar komanda dalyvauja kitame turnyre ar ne, ji privalo atvežti pereinamąją taurę į turnyrą.

18. Asmeninėse įskaitose atminimo figūrėlėmis apdovanojami: 18.1 Geriausias vartininkas, 18.2 Geriausias žaidėjas, 18.3 Geriausias puolėjas.

19. Gali būti numatyti ir kiti prizai, apie kuriuos bus pranešta iki pradžios.

20. Teisėjų kolegija yra sudaryta iš kvalifikuotų specialistų. Prioritetas bus skiriamas pagal aukščiausią teisėjavimo kategoriją (LFTA), amžių (jaunimas) ir regioną (kuo arčiau).

IV. BENDROS TAISYKLĖS

21. Rungtynės vyks 4 x 4 formatu. Kiekviena komanda yra sudaryta iš 4 žaidėjų, įskaitant vartininką. Maksimalus žaidėjų skaičius komandoje – 10.

22. Rungtynių trukmė:

22.1 žaidimai - 2 kėliniai po 10 minučių.

22.2 pertrauka tarp kėlinių - 5 minutės.

23. Jei atkrentamąsias rungtynės pasibaigia lygiosiomis, skiriami baudiniai be papildomo laiko pratęsimo. Kiekviena komanda atlieka 3 baudinių smūgiavimus:

23.1 komandos žaidėjai baudinių seriją muša pagal eilę.

23.2 jei 3 baudinių serija nenustatė nugalėtojo, tai baudinių smūgiavimas tęsiamas tiek laiko, kol vienai komandai bus įskaityta vienu įvarčiu daugiau negu kitai, esant vienodam smūgių skaičiui.

23.3 papildomus baudinius muša žaidėjai, kurie nedalyvavo pagrindinėje baudinių serijoje. Po to, kai kiekvienas iš jų muša baudinį, žaidėjai, kurie pradėjo pagrindinę smūgių seriją, seriją tęsia toliau.

23.4 bet kuris žaidėjas, pašalintas iš vykstančio žaidimo, neturi teisės dalyvauti baudinių serijoje.

24. Komandos vieta grupėje bus nustatoma pagal surinktų taškų skaičių. Už pergalę skiriami 3 taškai, už lygiąsias - 1 taškas, už pralaimėjimą - 0 taškų.

25. Jeigu kelios komandos yra panašioje situacijoje pasibaigus visoms rungtynėms pogrupyje - prioritetą lemia:

25.1 Didesnis taškų skaičius,

25.2 Tarpusavio rezultatas,

25.3 Geresnis įvarčių santykis,

25.4 Didesnis įmuštų įvarčių skaičius,

25.5 Mažesnis praleistų įvarčių skaičius,

25.6 Burtai.

26. Komandoms galima keisti žaidėjus nestabdant rungtynių laiko. Keisti žaidėjus galima TIK už savo vartų linijos. Keitimų skaičius neribojamas. Keitimai atliekami laikantis šių sąlygų:

26.1 Paliekantis aikštę atsarginis žaidėjas tai privalo atlikti savo keitimo zonoje;

26.2 Atsarginis žaidėjas, įeinantis į aikštę, tai privalo atlikti savo keitimo zonoje ir tik po to, kai paliekantis aikštelę žaidėjas pilnai pereis liniją;

26.3 Keitimas laikomas įvykdytu, kai atsarginis žaidėjas išeina į aikštę. Nuo to momento jis tampa pagrindinės sudėties žaidėju, o palikęs aikštę žaidėjas nustoja juo buvęs.

26.4 Jei vartininkas keičiamas kitu žaidėju, tai jis privalo vilkėti skiriamąją aprangą.

27. Nustačius grubius pažeidimus (nenormatyvinė leksika, nesportinis elgesys, nepagarba priešininkui, pretenzijos varžybų teisėjui ir pan.), žaidėjas gali būti baudžiamas geltona arba raudona kortele. Atlikęs draudžiamą veiksmą žaidėjas bus baudžiamas. Po grubių pažeidimų gali būti priskirtos papildomos diskvalifikacijos arba/ir piniginės sankcijos priklausomai nuo pažeidimų. Priešininkų komandai suteikiamas baudos smūgis:

27.1 kai žaidėjas čiuoždamas stengiasi žaisti su kamuoliu,

27.2 kai kamuolys yra valdomas priešininkų komandos žaidėjo,

27.3 kai priešininkas stengiasi pasiekti kamuolį, išskyrus tuos atvejus, kai čiuožiantis žaidėjas yra vartininkas savo aikštelėje ir čiuožia atsargiai, nenaudodamas bereikalingai jėgos.

28. Raudona kortelė bus parodyta trejuose atvejuose: disciplina, paskutinė viltis bei antra geltona. Disciplinos atveju žaidėjas gali būti pašalintas iki turnyro pabaigos. Paskutinė viltis bei antra geltona leidžia žaidėjui, gavusiam raudoną kortelę, dalyvauti sekančiose rungtynėse. Geltonos kortelės po rungtynių neskaičiuojamos.

29. Po žaidėjo pašalinimo jį keičiantis žaidėjas gali išeiti į aikštę praėjus 2 minutėms tikrojo laiko, jei šių 2 minučių metu nebuvo įmuštas įvartis. Žaidžiant nepilnos sudėties komandoms:

29.1 jeigu komanda, kurios sudėtyje yra 4 žaidėjai, įmuša įvartį komandai, kurios sudėtyje yra 3 žaidėjai, komanda su mažesniu žaidėjų skaičiumi papildo savo sudėtį iki 4 žaidėjų;

29.2 jeigu abiejose komandose buvo 3 žaidėjai ir buvo įmuštas įvartis, komandos lieka tos pačios sudėties;

29.3 jeigu įvartį įmuša komanda, kurios žaidėjų skaičius yra mažesnis, žaidimas toliau vyksta ta pačia komandų sudėtimi.

30. Ginčo atveju teisėjas turi teisę vienašališkai priimti sprendimą, nepasitardamas su organizatoriais. Komandos kapitonas ginčo atveju turi užpildyti YFA apeliacijos formą ir perduoti organizatoriams.

31. Rungtyniauti leidžiama tik vienoda, tvarkinga sportine apranga. Vartininko apranga turi skirtis. Visi žaidėjai turi vilkėti futbolo apsaugas. Komandos turi pasirodyti 15 minučių iki rungtynių pradžios.

32. Įvedant kamuolį į žaidimą kėlinio pradžioje arba po įmušto įvarčio, leidžiama mušti kamuolį iš aikštelės centro į vartus. Pirmas perdavimas gali būti atliekamas bet kur (ne tik pirmyn). Jei žaidėjas, atliekantis pradinį smūgį, palies kamuolį pakartotinai iki to laiko, kol jį palies kitas žaidėjas, tuomet skiriamas laisvas smūgis.

33. Komandos varžovai, atliekantys baudinio ar laisvą smūgį, privalo būti 5 metrų atstumu nuo kamuolio. Jeigu priešininkas neatsitraukė nustatytą atstumą, skiriama pražanga.

34. Atliekant laisvą smūgį negalima pelnyti įvarčio tiesioginiu smūgiu. Jeigu atliekant laisvą smūgį žaidėjas pelnė įvartį tiesioginiu smūgiu - yra skiriamas smūgis nuo vartų. Jeigu žaidėjui atliekant laisvą smūgį kamuolys paliečia žaidėją ir įskrenda į vartus - įvartis įskaitomas. Kamuoliui pataikius į lubas skiriamas užribis.

35. Baudiniai skiriami vienai iš komandų pažeidus žaidimo taisykles. Po baudinio smūgio - įvartis įskaitomas. Baudinys mušamas iš vietos, kur įvyko nusižengimas.

V. PAPILDOMOS TAISYKLĖS

36. Vartininkas NEGALI imti kamuolio į rankas nuo savo žaidėjo, bet gali žaisti kojomis su savo žaidėjais neribotai.

37. Įvedant kamuolį į žaidimą iš užribio, vartininkas įveda kamuolį TIK rankomis.

38. Vartininkui paėmus kamuolį į rankas nuo savo žaidėjo skiriamas laisvas smūgis.

39. Vartininkas turi teisę mesti kamuolį per aikštelės centrą. Įvartis negali būti įskaitytas, jei kamuolys įmušamas į vartus tiesioginiu vartininko metimu nuo savo vartų iki priešininkų vartų.

40. Vartininkas gali laikyti kamuolį rankose arba kojose vartininko zonoje tik 4 sekundes. Iš užribio žaidėjas turi įvesti kamuolį per 4 sekundes (nuo tol kol kamuolys pastatytas ant linijos). Priešingu atveju skiriamas laisvas smūgis.

41. Vieną kartą per rungtynes komandos kapitonas gali paimti 1 minutės pertrauką. Kapitonas privalo pranešti apie tai teisėjui ir gavus patvirtinimą nuo teisėjo - komandos gali palikti aikštę.

42. Komandai, surinkusiai 4 komandines baudas (ir po to kas sekančią) - skiriamas baudinys. Visi surinkti pažeidimai anuliuojami rungtynių kėliniui/susitikimui pasibaigus.

43. Užėjus kamuoliui nuo ginančios komandos už jos vartų linijos, skiriamas kampinis.

44. Įvartis yra pelnomas, kai visas kamuolys kerta vartų liniją oru ar žeme tarp vartų ir po vartų skersiniu, išskyrus tuos atvejus, kai kamuolys buvo metamas ar tyčia liestas atakuojančios komandos žaidėjo ranka, įskaitant ir vartininką.

45. Baudinių atstumas.

45.1 Baudiniai (po komandinių baudinių) yra mušami nuo 10 metrų. Kai mušamas toks baudinys – vartininkas gali atsitraukti nuo vartų linijos iki 4 metrų atstumu.

45.2 Baudiniai (po taisyklių pažeidimų vartininko aikštelėje arba pasibaigus susitikimams lygiosiomis) yra mušami nuo 6 metrų. Kai mušamas toks baudinys - vartininkas stovi ant savo vartų linijos, prieš smūgiuojantį žaidėją bei tarp virpstų iki to momento, kol mušamas kamuolys.

46. Kamuolį išmušus už šoninės linijos, žaidimas tęsiamas laisvu smūgiu.

VI. ATSAKOMYBĖ

47. Visos komandos turi atvykti į atidarymo ceremoniją ir turi būti pasiruošusios žaisti prieš arba po atidarymo ceremonijos.

48. Komandos turi gerbti priešininkus remiantis „Fair Play” ir nesiekti pergalės „bet kokia kaina“.

49. Komandai neatvykus į rungtynes yra užskaitomas pats didžiausias užfiksuotas pralaimėjimas bei pridedamas vienas įvartis. Mažiausias pralaimėjimas yra 0:8. Neatvykus antrą kartą, komanda yra diskvalifikuojama iš turnyro. Jeigu komanda, pogrupyje surinkusi mažiausiai taškų, likus paskutinėms rungtynėms neatvyksta, jai yra skiriama piniginė nuobauda, prilygstanti dvigubam pradiniam įnašui. Komanda įsipareigoja per vieną savaitę apmokėti pritaikytą baudą. Priešingu atveju komanda visam laikui bus diskvalifikuojama iš turnyrų ir svetainėje bus viešai paskelbta apie komandos įsipareigojimo neįvykdymą.

50. Kiekvienas kapitonas atsako už komandos organizavimą, lankomumą ir dalyvavimą visose rungtynėse remiantis turnyro reglamentu.

51. Kiekvienas žaidėjas turnyre dalyvauja savo rizika ir atsakomybe. Organizatoriai neatsako už sporto renginio dalyvių sveikatą ir/ar galimą žalą jai. Organizatoriai nesuteikia draudimo komandoms. Rekomenduojama apdrausti savo komandą. Sporto renginio dalyviai privalo laikytis bendros tvarkos, elgtis rūpestingai ir atsakingai, kad savo veiksmais (ar neveikimu) nepadarytų žalos kitiems asmenimis ar sau. Organizatoriai taip pat neatsako už renginyje dalyvaujančių asmenų turtą. Asmenys privalo saugoti savo turtą ir niekada nepalikti jo be priežiūros. Asmenys, sporto renginio metu patyrę sveikatos ar turto žalą dėl kitų asmenų ar savo kaltės, gali reikšti pretenzijas tiesiogiai tam asmeniui, dėl kurio kaltės patyrė žalą.

52. Nepilnamečiai asmenys sporto renginyje gali dalyvauti tik informavę savo tėvus ar globėjus apie vykstantį sporto renginį (jo laiką, pobūdį, galimą riziką sveikatai) ir pateikę renginio organizatoriams YFA išankstinį rašytinį tėvų ar globėjų sutikimą. Nepilnametis asmuo pristatęs nors vieno iš tėvų pasirašytą sutikimą, taip pat savo parašu patvirtina įsipareigojimą laikytis šių taisyklių. Organizatoriai neprivalo tikrinti šios informacijos teisingumo. Komandos kapitonas ir/ar komandos treneris yra visapusiškai atsakingi už tai, kad varžybose nedalyvautų nepilnamečiai asmenys, dėl kurių dalyvavimo varžybose nėra gautas išankstinis tėvų sutikimas.

53. Organizatoriai netoleruos smurto, fizinės agresijos arba žodinių įžeidimų teisėjų ar paties komiteto atžvilgiu. Jeigu tokie atvejai bus pastebėti, į juos bus reaguojama remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Už minėtus pažeidimus komanda gali būti diskvalifikuota iš rungtynių paskyrus atitinkamo dydžio piniginę baudą.

54. YFA palaiko Vilniaus dailės akademijos futbolo klubo (FK VDA) siūlomą iniciatyvą, keliančios futbolo kultūrą Lietuvoje. „Futbolas be keiksmažodžių: pradedi keiktis – nustoji žaisti“ tokiu šūkiu skatiname visas komandas prisidėti prie nuostabaus žaidimo gražinimo.

55. Kiekviena komanda atsako už savo sirgalius. Jeigu dėl žaidėjų arba jų sirgalių kaltės bus padaryta moralinė ar turtinė žala asmeniniam ar bet kokiam kitam turtui, dėl žalos padarymo kalti asmenys privalės atsakyti pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus.

56. Jeigu komandos žaidėjas rungtynių metu bus pastebėtas apsvaigęs nuo alkoholio ar kitų svaiginančių medžiagų, jis bus nedelsiant diskvalifikuotas. Jeigu daugiau negu vienas žaidėjas prieš arba rungtynių metu bus apsvaigęs, visa komanda gali būti diskvalifikuota.

57. Draudimo fondo tikslas – suteikti tiesioginę organizatorių finansinę paramą traumų atveju. Mes labai rekomenduojame naudoti futbolo apsaugas visose rungtynėse, skirti pakankamai laiko apšilimui, nesiekti pergalės bet kokia kaina ir elgtis atsakingai, kad Jūsų šventė praeitų saugiai.

57.1 Kas įskaičiuota? Medicininių paslaugų išlaidos (konsultacijos, diagnostika ir tt.), medicininiai preparatai ir kelionės siekiant gauti medicinines paslaugas. Jūsų žaidėjas, galintis gauti paramą, gali būti bet kokios tautybės, užregistruotas turnyro protokole ir žaidęs rungtynių aikštelėje traumos gavimo metu.

57.2 Kas neįskaičiuota? Draudimai už gautas traumas už turnyro ribų ir ne turnyro metu, nesportiško žaidėjų/žiūrovų elgesio metu ir bet kuriuo kitu atveju, kuris nėra nustatytas turnyro reglamente.

57.3 Kokie apribojimai? Turnyro draudimo fondą sudaro 200 eurų. Pinigai bus išleisti pagal “first come first serve” principą (angl. Pirmas ateina, pirmas gauna). Pasiekus maksimalią sumą, finansavimas sustoja. Nepanaudota fondo suma bus perkelta į sekantį turnyrą.

57.4 Mokėjimo nurodymai. Mokėjimas yra atliekamas jei yra pateikta sąskaita faktūra pagal Lietuvos įstatymus (nuo įmonių Lietuvoje). Jeigu turite klausimų, prašome susisiekti su mumis iš anksto. Jūs turite užpildyti kontaktinę formą mūsų internetinėje svetainėje ne vėliau kaip 30 dienų po turnyro pabaigos, pridėti visų išlaidų sąskaitą faktūrą ir pateikti nurodytą informaciją: laikas, aikštelė, rungtynės, vardas, pavardė, gimimo data, komanda, kontaktiniai duomenys, traumos aprašymas, traumos pasekmės Jūsų sveikatai ir išlaidų aprašymas. Jūsų pareiškimas bus apsvarstytas ir Jums bus pranešta apie mūsų sprendimą savaitės bėgyje. Primename, kad išmokėjimas galioja tik su sąskaita faktūra išrašyta Lietuvoje.

58. Organizatoriams gavus skundą dėl žaidėjo ar komandos nusižengimų, agresyvaus elgesio teisėjų, varžovų, žiūrovų ar organizatorių atžvilgiu turnyro teritorijoje, gali būti panaudojamos griežtos sankcijos, skiriant dalyvio ar komandos diskvalifikaciją kelioms rungtynėms. Įvykus dar rimtesniems nusižengimams – bus svarstoma apie tokios komandos ar žaidėjo tolimesnį dalyvavimą pirmenybėse. Diskvalifikavus komandą startinis mokestis negrąžinamas. Įvykus incidentui turnyro teritorijoje bet ne rungtynės metu (už aikštės ribų), organizatoriai nagrinės konfliktus kaip disciplinos nusižengimas.